Spolek SOMACH

Diskuse a Vaše příspěvky - zveřejněny zůstanou pouze příspěvky podepsané celým jménem.

Datum: 29.04.2020

Vložil: Cinkeová

Titulek: Re: Re: Re: Parčík u pošty

Koš tam byl,bohužel nevydržel nešetrné zacházení.Nejprve ho vyvrátili,pak se to někdo snažil opravit a teď je pryč úplně. Předpokládám, že ho odvezli TSmL ,zřejmě ho opraví a pak zpět zabetonují ? Uvidíme jak dlouho vydrží.Dá se to pochopit,když někde bezcílně stojíte,prostě se nudíte...A tak trousíte a ničíte.On takový nouzový stav má něco do sebe,teď je tam docela čisto.Od té doby co tam technické služby ořezaly ty keře je tam víc vidět a tudíž jsou podmínky k zašívání jaksi ztížené!!!!

Datum: 10.05.2020

Vložil: Jirka Plch

Titulek: Re: Parčík u pošty

Souhlasim

Datum: 16.10.2020

Vložil: Kamča

Titulek: Re: Parčík u pošty

Naprosto s vámi souhlasím, teď začali chodit i ke škole, všude vajgly a vrchol byl když se houpali na Houpačkách.

Datum: 24.11.2019

Vložil: Bohmer

Titulek: Klíče

Dobrý den, dnes jsme kolem 13.20 hod. našli, na cestě - ulici- K Bedřichovce, svazek klíčů s barevnou stuhou. Položili jsme je na parapet plotu u domu č. 32 ( naproti fotovoltaické elektrárně ) .

Datum: 02.06.2019

Vložil: Lucie Ludvíková

Titulek: Telefon

Dobrý den. Nenašel někdo z Vás dnes 2.6.25019 cca kolem 16hodiny
(pravděpodobně na/u hřiště) zlatý telefon huawei y6 prime v růžovém krytu se sovami? Moc prosím, pokud ano, chtěli bychom ho vrátit. Odměna jistá!

Datum: 14.05.2019

Vložil: Petra Bubnová

Titulek: Jednosměrka

Debilita našich některých spolužijících nezná mezí!!!!!!
Že v sobotu a dnes opět uklízíme vyhozené odpadky z popelnice...Dnes navíc pytel naprosto vzteky rozbitý v půli cesty...Co to jako je????????
Jestli se někomu z Vás nelíbí názor dopravního experta, laskavě si mlaťte hlavou do zdi svou vlastní blbostí..
A určitě to neřeste takto!!!!!
Prasata v chlévě se chovají lépe než Vy.....Jen doufám, že si to dotyčný přečte!!!!!

Datum: 11.05.2019

Vložil: SDH Machnín

Titulek: vyjádření


Milí spoluobčané Machnína,
chtěli bychom se touto cestou vyjádřit k dění kolem pořádání akcí v Machníně.

Do této doby jsme mlčeli, nereagovali a mysleli jsme si, že se situace sama uklidní. Nechtěli jsme nějakými zprávami či zapojením do diskuze přilévat olej do ohně. Ke zklidnění bohužel nedošlo, protože se na stránkách Somach a na jejich facebookovém profilu neustále objevují útočné příspěvky proti Sboru dobrovolných hasičů Machnín. A právě s ohledem na neustálé napadání ze strany Milana Poršeho – Somach, jsme nuceni reagovat.

Po dlouhou dobu jsme pořádali pro Machnín různé akce. Lidé byli spokojení a nevznikaly žádné pomluvy a fámy. Kromě „tanečků“ jsme pořádali čarodějnice či dětské dny. Stále pořádáme spoustu akcí, mezi které patří dětské soutěže, sběr železného šrotu, řezání stromů nebo tradiční Soptíkova šlápota. Naše výjezdová jednotka je vždy v pohotovosti, minulý rok jsme zasahovali u 24 událostí. Ve sboru máme také mladé hasiče, kteří slaví jeden úspěch za druhým.

Po vzniku spolku Somach jsme se spolkem spolupracovali a snažili jsme se s nimi fungovat. Milan Porš se stal i jedním z nás, vstoupil do sboru i do výjezdové jednotky. Bohužel jsme spolupráci se spolkem Somach museli s ohledem na chování Milana Poršeho ukončit. Jeho invektiva už nebylo možné dále snášet.
Velmi nás vzniklá situace mrzí.

Litujeme, že již nemůžeme spolupořádat čarodějnice, dětský den, jaro a advent u kostela. Byly to akce, které jsme pro vás všechny dělali s velikou radostí. Rádi bychom dále spolupracovali a spolupořádali akce, ale v dnešní době pro to bohužel nemáme prostor.

SDH Machnín

P.S.: Každý v Machníně má nějaký názor na hasiče a každý na to má nárok. Nikoho nechceme přesvědčovat a měnit názory. Chceme pouze reagovat na několik příspěvků, ve kterých došlo k napadnutí jména Sboru dobrovolných hasičů. Ani nechceme do podrobností vysvětlovat, co jsme si se spolkem Somach řekli, či reagovat na každé slovo. Nemyslíme, že by to bylo ke prospěchu věci. Jediné, co žádáme, je respektování nás, stejně jako my respektujeme ostatní občany a spolky v Machníně.

Datum: 13.05.2019

Vložil: Milan Porš

Titulek: Re: vyjádření

Milí spoluobčané Machnína a kolegové z SDH Machnín,

po přečtení Vašeho dopisu na webu, facebookových stránkách SOMACH a listu, který šel do schránek v Machníně, bohužel musím reagovat a nemohu nechat věc "vyšumět". Vnímám celou situaci jako nešťastnou, která žije dále svým životem ve veřejném prostoru, což rozhodně věci nepomáhá a spíše vše eskaluje a zhoršuje.

Většinu svého života jsem prožil v Machníně a mám k němu a lidem zde bydlícím svým způsobem srdeční vazbu, proto mě mrzí tato osobní kampaň proti mé osobě. Věnuji poměrně dost svého času a energie pro zlepšení životních podmínek zde, tudíž mne překvapuje, že někdo takto negativně a z mého pohledu neprávem, na mě veřejně útočí.

Jsem přesvědčen, že SDH Machnín, já (potažmo Spolek SOMACH, jehož členů si za jejich aktivitu moc vážím) a ostatní spolky či jednotlivci, děláme ve svém volném čase maximum pro Machnín a tyto žabomyší, až osobní války k tomuto cíli rozhodně nesměřují. Osobní rozepře můžeme mít jakékoliv, ale navrhuji je jednou provždy jasně pojmenovat, vykomunikovat a dále postupovat se vzájemným respektem s důrazem na blaho našich sousedů a celého Machnína. Máme tu v Machníně důležitější témata, která jsou k řešení a na kterých se musíme shodnout, než se dokola točit na pár citlivých tématech a přesouvat se z formální do osobní roviny.

Proto navrhuji SDH Machnín, příp. jejich zástupcům, kteří se cítí osobně interesovaní v této věci, aby se mnou vedli veřejně přístupnou diskusi v naší volební místnosti dne 24. 5. nebo 31. 5. 2019 od 17.00 hod. Zdůrazňuji veřejnou, jelikož bych rád dal možnost aktivním spoluobčanům, kteří si informace rádi ověřují, slyšet názor a pohled obou stran. Osobně mi nejde o útočnou debatu, nýbrž o projednání zmíněných témat, uklidnění situace a ideálně domluvení další spolupráce SDH Machnín ve společných aktivitách pro dobro Machnína.

Prosím o reakci (potvrzení termínu) zde v diskusním fóru, případně na FB.

Věřím, že se nám podaří celou věc konstruktivně posunout a další energii věnovat jen Machnínu a nikoliv osobním rozepřím.

Děkuji.

Milan Porš

Datum: 24.05.2019

Vložil: SDH Machnín

Titulek: Re: Re: vyjádření

Ahoj,
omlouvám se za pozdní reakci, ale teď máme hodně akcí a bohužel není čas pro odpověď. Druhý důvod, proč nyní odpovídat nebudeme, je, že jednáme jako sbor a ne jako jednotlivci. Schůzi máme v červnu a poté ti pošleme odpověď. Mluvila jsem v tomto duchu s Jirkou, tak snad jste si předali informace.

K.P.

Datum: 05.06.2019

Vložil: Karel Ploc

Titulek: Veřejná diskuze

Rozhodně se přimlouvám tuto situaci a další spolupráci řešit navrhovanou formou veřejné diskuze ve volební místnosti.Termín ať si navrhne SDH samo.

Vyhledávání

Kontakt

Spolek SOMACH Jitřní 238
Liberec 33 - Machnín
46001
IČ: 88397807
Bankovní spojení: 107-2438120217/0100 KB Liberec
- transparentní účet
+420 777 787 021 - M. Porš
+420 602 182 787 - M. Hlavsa

 

Na náš transparentní účet se můžete podívat zde.