Spolek SOMACH

Diskuse a Vaše příspěvky - zveřejněny zůstanou pouze příspěvky podepsané celým jménem.

Datum: 30.01.2023

Vložil: Milan Porš

Titulek: Kam s košem od hřbitova

Před hřbitovem je odpadkový koš vedle kontejnerů. Nejdříve jsme byli rádi za koš, pak tam dali kontejnery a koš je zbytečný, město ho chce zdemontovat. Napadne Vás někoho, kam bychom ho mohli v Machníně umístit? Zatím jsme přišli na křižovatku u školky a křižovatku u Integry, buď u sloupu nebo u vodárensklé budky. Nic lepšího nás nenapadlo... Za nápady předem děkuji...

Datum: 20.06.2022

Vložil: Bořek

Titulek: Oprava budovy.

Dobrý den všem neinformovaným Machníňákům. Nevíte někdo proč začala oprava zchátralého objektu za poštou. Všiml jsem si, že tam vyrostlo nové oplocení a byla vyměněna okna za plastová. Nikde jsem se však nedopídil, jaký má město Liberec s tímto objektem záměr. Čekal jsem, že se něco dozvím na stránkách SOMACHU, ale dozvěděl jsem se pouze to, že byl Dětský den a že můžeme hlasovat v nějaké pro Machnín nerealizovatelné anketě, protože těch pár hlasů co by Machnín mohl získat ,,utlučou" stejně hlasy většinových Liberečáků. Na co máme zastupitele naší obce, když nás občany Machnína nejsou schopni informovat o záměrech města Liberec. Doufám, že nám tam nenastěhují cikány z Ukrajiny, což by bylo našim radním podobné jak tomu bylo v Hamrštějně.
Děkuji za odpověď od někoho kdo ví více než vedení SOMACHU.

Datum: 20.06.2022

Vložil: ..

Titulek: Re: Oprava budovy.

Dům vlastní soukromá osoba (viz katastr), takže si nemyslím, že by tam město chtělo někoho nastěhovat. V posledním roce u něj proběhlo několik převodů vlastnického práva.
Ještě loni, když byli vystěhování poslední obyvatelé z Hamrštejna, tak v souvislosti s tím domem řešili, jestli by se tam mohli nastěhovat Bylo jim ale řečeno, že by si museli vše opravit na své náklady.

Datum: 21.06.2022

Vložil: Bořek

Titulek: Re: Re: Oprava budovy.

Děkuji za odpověď i když anonymně alespoň někdo ví co se v obci děje.

Datum: 27.07.2022

Vložil: Sluníčko

Titulek: Re: Oprava budovy.

Tak to je pech,napsat rozhořčený příspěvek na nečinnost druhých a předtím si nezjistit pár kliky kdo je majitelem ruiny v Heřmánkové a teď ještě výsledek participativního rozpočtu,taky trefa mimo terč. Jestli se nepletu tak ten kousek kalužové cyklostezky za školkou se zrealizovala taky tímto způsobem.

Datum: 14.03.2022

Vložil: Pavel Ratajský

Titulek: Machnínské koupaliště

Dobrý den. Včera jsem se byl projít ke koupališti v Machníně a zjistil jsem, že zde probíhají nějaké stavební a terénní práce. Neví někdo co se zde děje a co se zde bude budovat. Děkuji za odpovědi.

Datum: 22.03.2022

Vložil: Radek

Titulek: Re: Machnínské koupaliště

Dobrý den,
Koupaliště koupil soukromý majitel a chce ho obnovit a částečně zpřístupnit i veřejnosti. Také se mě ptal, zda někdo nemá fotografie, jak koupaliště předtím vypadalo. Tak pokud některý z pamětníků má nějakou fotografii, tak prosím sdílejte.
Děkuji

Datum: 03.02.2022

Vložil: Bohmer

Titulek: Kanec

2. února si to po silnici kolem kostela dolů mašíroval pořádný kňour ! Kly měl jako mamut ! Jel jsem proti němu na kole a pocit jsem tedy moc dobrý neměl . Často tam chodí i děcka ze školky - jak by se asi vzájemně zachovali ?

Datum: 11.01.2022

Vložil: Abrahám

Titulek: Jízdní řád

Ted jsem koukal ze uz je změněn od 1.1 2022 opět jízdní řád

Datum: 11.09.2021

Vložil: J.Mencl

Titulek: Cirkularka

Opravdu je nekdo tsk bezohledny, ze rezal v sobotu v 6:40 na cirkularce? To snad dojde i opravdu malo chytremu jedinci, ze je to ponekud brzy, ne?
Na pozadi sekala sekacka, ale co uz...
JM

Vyhledávání

Kontakt

Spolek SOMACH Jitřní 238
Liberec 33 - Machnín
46001
IČ: 88397807
Bankovní spojení: 107-2438120217/0100 KB Liberec
- transparentní účet
+420 777 787 021 - M. Porš
+420 602 182 787 - M. Hlavsa

 

Na náš transparentní účet se můžete podívat zde.