Spolek SOMACH

Diskuse a Vaše příspěvky - zveřejněny zůstanou pouze příspěvky podepsané celým jménem.

Datum: 03.04.2023

Vložil: Pavel R.

Titulek: Re: Re: Re: Re: ZRUŠENÍ POŠTY.

Tak to jste asi tím autobusem dlouho nejel. Asi nemáte staré rodiče. Já ano 82 let. pro tyto seniory je obtížné cestovat do Liberce a pak se handrkovat ještě někam na poštu a zpět.

Datum: 06.04.2023

Vložil: Pan Inkognito

Titulek: Re: Re: ZRUŠENÍ POŠTY.

Machnín není součástí Liberce

Datum: 04.04.2023

Vložil: Pavlína C

Titulek: Re: ZRUŠENÍ POŠTY.

Neviděla bych to tak černě.Ti opravdu starodůchodci budou určitě moci využít i jiné možnosti, jak se k důchodu dostat.Předpokládám,že ty mladší už mají a budou mít automaticky účty.Určitě je o všech alternativách bude pošta včas informovat.Pochybuju že by nebyla zachována možnost doručení až domů,připadně trvalé ukládáni důchodu na jiné poště,kterou si sami určí.Nebo posílání na účet ,což je z mého pohledu nejjednodušší.A postupně,jak budou síly ubývat i nejrozumnější.Pokud je důvěra mezi rodiči a jejich dětmi nenapadnutelná,to je samozřejmě základ.Je to dobré i když senior nečekaně skončí v nemocnici.Z vlastní zkušenosti můžu říct, že je to nejrozumnější řešení. Jinak to,že pošta končí je smutný,ale bohužel čas nezastavíš,ale nostalgie ještě nikoho neuživila...Petice by byla zrovna v našem případě úplně bezpředmětná,vzhledem k tomu,že zavírají pošty i na velkých sídlištích,kde žije seniorů nesrovnatelně víc....

Datum: 08.04.2023

Vložil: Milan Porš

Titulek: Re: Re: ZRUŠENÍ POŠTY.

Děkuji, Pavlíno. Napsala jsi to velice dobře. Pan Ratajský se ohání stanovami spolku, ty ale asi nečetl, ani nezaregistroval, že tu funguje osadní výbor. Ale do debaty s ním se pouštět nechci. Ve chvíli, kdy se má rušit pošta v Globusu, velká pošta v České Lípě apod. je opravdu životně důležité kopat kolem sebe kvůli naší poště. Že to není pro lidi dobré, to chápe každý, ale že si pošta na sebe nevydělá, naopak, je v hluboké ztrátě, to lidi někdy nevidí...Krásné dny všem.

Datum: 13.04.2023

Vložil: Pavel R.

Titulek: Re: Re: Re: ZRUŠENÍ POŠTY.

Děkuji za příspěvek neomylného pana Porše To že se nechcete pouštět do debaty se mnou mě vůbec nepřekvapuje. Vy jste to nikdy nedokázal. Raději jste mě vyhrožoval podáním oznámení správnímu orgánu - viz cedule u zastávky MHD v naší ulici. To že se bude rušit pošta v Globusu není ještě jisté, protože tam se místní brání peticí, kterou jsem podepsal i já. Proč něco podobného nedokázal náš ochránce Osadní výbor. Děkuji za užitečný příspěvek.

Datum: 19.04.2023

Vložil: Budák

Titulek: Re: Re: Re: Re: ZRUŠENÍ POŠTY.

Plně se stavím za pana Porše. Ten už pro Machnín zařídil a stále zařizuje spoustu akcí pro nás všechny. U pana R. si nějak nemůžu na nic vzpomenout. Jo pardon - dovede nadávat a urážet.
Zatímco OV ani Magistrát o rušení pošt v předstihu nevěděly a nemohly tedy vznášet námitky, pan R. asi věděl. Proč tedy nekonal a nezaložil petici?

Datum: 23.02.2023

Vložil: Myška

Titulek: Čekárna

Dobrý den chci se zeptat,jestli by nemohly dát na autobusovou zastávku Machnín konečná čekárnu,když prší nebo sněží lidi se nemají kde schovat.Všude jsou jen tady ne.Děkuji za odpověď

Datum: 06.03.2023

Vložil: Milan Porš

Titulek: Re: Čekárna

Máte na mysli výstupní stanici ze směru od Liberce v ul. Stará? A kdysi jsem zde zavedl pravidlo, že nepodepsané příspěvky budu mazat, tak, prosím, dodržujte to.

Datum: 11.03.2023

Vložil: Myška

Titulek: Re: Re: Čekárna

Myslím autobusovou zastávku Machnín železniční zastávka ve směru Liberec děkuji Magnusová

Datum: 24.03.2023

Vložil: Milan Porš

Titulek: Re: Re: Re: Čekárna

Požadavek jsem předal na magistrát panu Hýbnerovi, problém je, že na místě nejsou žádné pozemky města, ale pouze kraje a správy železnic. Pokusí se to s krajem dojednat. Navrhli jsme přemístění příjezdové výstupní čekárny na Tolstého, to nechtějí, že když, tak novou.

Vyhledávání

Kontakt

Spolek SOMACH Jitřní 238
Liberec 33 - Machnín
46001
IČ: 88397807
Bankovní spojení: 107-2438120217/0100 KB Liberec
- transparentní účet
+420 777 787 021 - M. Porš
+420 602 182 787 - M. Hlavsa

 

Na náš transparentní účet se můžete podívat zde.