Spolek SOMACH

Výlet - Kokořínsko 5. 7. 2022

08.07.2022 16:07

Po návštěvě letního tábora v Kokořínském Dole jsem kousek popojel, nechal auto na parkovišti ve Vojtěchově a vyrazil  po  modré údolím Planý důl. Cesta možná pro někoho nudná, ale když se zaposloucháte do zvuků přírody, zpěvu ptáků, bzučení hmyzu, vnímáte motýly kolem sebe, kocháte se panoramaty, tak se nudit nemůžete… Po pravé straně jsem často slyšel hlasy. Posléze jsem z modré sešel a Pod Kostelečky se napojil na žlutou. Trochu jsem nevěděl, do čeho jdu. Cesta kopírovala spodní hranu skal. Horolezců tam bylo dost. Cesta lesem pod skalami příjemná. Ale ve chvíli, kdy se přede mnou otevřelo velké údolí, kde po stromech nebylo ani památky, jsme se nejen kochal výhledy na skály kolem (snad jediné pozitivum kůrovcové kalamity), ale i trochu zahřál. Kilometrům na mapách v tomto případě nevěřím, vůbec neubývaly. Postupně jsem snědl i vypil vše, co jsem měl s sebou. U umělé jeskyňky Kamenný úl jsem čekal, až tatínek pomůže 3leté Kačence slézt, jak jsem později zjistil, asi 4 m příkrých schodů. Byla na laně, ale bylo hezké sledovat, jak je šikovná nejen ona, ale i tatínek. A u toho poslouchat průpovídky 3 pětiletých holčiček, které mastily nade mnou karty. Kačenka to zvládla, ale netušil jsem, že maminka, která ji jistila shora, bude ještě pomalejší… A jeskyňka byla opravdu pidi…

Chaloupky v Olešné stály za zastávku, krása. Pak jsem se už jen těšil na hospůdku Ráj. Říká se, že na „druhé straně“ neexistuje čas. Tak v Ráji jako by také neexistoval. Pekl jsem se na terase a čekal 20 minut, až pár pod slunečníkem u mého stolu zaplatí. Tedy oni chtěli, ale personál nespěchal. Uf, konečně do stínu. Jídlo ale super. Mobil tradičně umřel, powerbanka doma, tak poslední úsek k autu bez záznamu.

Trasu velice doporučuji, možná by bylo lépe jít stejnou cestou tam i zpět, tedy pod skalami. Já se cestou točím dopředu, dozadu, ale v každém případě to stojí za to. Malé děti s sebou radši ne, kočárek už vůbec, doporučuji také pevnou obuv a dostatek pití na cestu.

Fotky jsou zde

Šťastnou cestu! M. Porš

 

Vyhledávání

Kontakt

Spolek SOMACH Jitřní 238
Liberec 33 - Machnín
46001
IČ: 88397807
Bankovní spojení: 107-2438120217/0100 KB Liberec
- transparentní účet
+420 777 787 021 - M. Porš
+420 602 182 787 - M. Hlavsa

 

Na náš transparentní účet se můžete podívat zde.