Spolek SOMACH

Diskuse a Vaše příspěvky - zveřejněny zůstanou pouze příspěvky podepsané celým jménem.

Datum: 11.05.2019

Vložil: SDH Machnín

Titulek: vyjádření


Milí spoluobčané Machnína,
chtěli bychom se touto cestou vyjádřit k dění kolem pořádání akcí v Machníně.

Do této doby jsme mlčeli, nereagovali a mysleli jsme si, že se situace sama uklidní. Nechtěli jsme nějakými zprávami či zapojením do diskuze přilévat olej do ohně. Ke zklidnění bohužel nedošlo, protože se na stránkách Somach a na jejich facebookovém profilu neustále objevují útočné příspěvky proti Sboru dobrovolných hasičů Machnín. A právě s ohledem na neustálé napadání ze strany Milana Poršeho – Somach, jsme nuceni reagovat.

Po dlouhou dobu jsme pořádali pro Machnín různé akce. Lidé byli spokojení a nevznikaly žádné pomluvy a fámy. Kromě „tanečků“ jsme pořádali čarodějnice či dětské dny. Stále pořádáme spoustu akcí, mezi které patří dětské soutěže, sběr železného šrotu, řezání stromů nebo tradiční Soptíkova šlápota. Naše výjezdová jednotka je vždy v pohotovosti, minulý rok jsme zasahovali u 24 událostí. Ve sboru máme také mladé hasiče, kteří slaví jeden úspěch za druhým.

Po vzniku spolku Somach jsme se spolkem spolupracovali a snažili jsme se s nimi fungovat. Milan Porš se stal i jedním z nás, vstoupil do sboru i do výjezdové jednotky. Bohužel jsme spolupráci se spolkem Somach museli s ohledem na chování Milana Poršeho ukončit. Jeho invektiva už nebylo možné dále snášet.
Velmi nás vzniklá situace mrzí.

Litujeme, že již nemůžeme spolupořádat čarodějnice, dětský den, jaro a advent u kostela. Byly to akce, které jsme pro vás všechny dělali s velikou radostí. Rádi bychom dále spolupracovali a spolupořádali akce, ale v dnešní době pro to bohužel nemáme prostor.

SDH Machnín

P.S.: Každý v Machníně má nějaký názor na hasiče a každý na to má nárok. Nikoho nechceme přesvědčovat a měnit názory. Chceme pouze reagovat na několik příspěvků, ve kterých došlo k napadnutí jména Sboru dobrovolných hasičů. Ani nechceme do podrobností vysvětlovat, co jsme si se spolkem Somach řekli, či reagovat na každé slovo. Nemyslíme, že by to bylo ke prospěchu věci. Jediné, co žádáme, je respektování nás, stejně jako my respektujeme ostatní občany a spolky v Machníně.

Vyhledávání

Kontakt

Spolek SOMACH Jitřní 238
Liberec 33 - Machnín
46001
IČ: 88397807
Bankovní spojení: 107-2438120217/0100 KB Liberec
- transparentní účet
+420777787021
+420603806432

 

Na náš transparentní účet se můžete podívat zde.