Spolek SOMACH

Diskuse a Vaše příspěvky - zveřejněny zůstanou pouze příspěvky podepsané celým jménem.

Datum: 13.05.2019

Vložil: Milan Porš

Titulek: Re: vyjádření

Milí spoluobčané Machnína a kolegové z SDH Machnín,

po přečtení Vašeho dopisu na webu, facebookových stránkách SOMACH a listu, který šel do schránek v Machníně, bohužel musím reagovat a nemohu nechat věc "vyšumět". Vnímám celou situaci jako nešťastnou, která žije dále svým životem ve veřejném prostoru, což rozhodně věci nepomáhá a spíše vše eskaluje a zhoršuje.

Většinu svého života jsem prožil v Machníně a mám k němu a lidem zde bydlícím svým způsobem srdeční vazbu, proto mě mrzí tato osobní kampaň proti mé osobě. Věnuji poměrně dost svého času a energie pro zlepšení životních podmínek zde, tudíž mne překvapuje, že někdo takto negativně a z mého pohledu neprávem, na mě veřejně útočí.

Jsem přesvědčen, že SDH Machnín, já (potažmo Spolek SOMACH, jehož členů si za jejich aktivitu moc vážím) a ostatní spolky či jednotlivci, děláme ve svém volném čase maximum pro Machnín a tyto žabomyší, až osobní války k tomuto cíli rozhodně nesměřují. Osobní rozepře můžeme mít jakékoliv, ale navrhuji je jednou provždy jasně pojmenovat, vykomunikovat a dále postupovat se vzájemným respektem s důrazem na blaho našich sousedů a celého Machnína. Máme tu v Machníně důležitější témata, která jsou k řešení a na kterých se musíme shodnout, než se dokola točit na pár citlivých tématech a přesouvat se z formální do osobní roviny.

Proto navrhuji SDH Machnín, příp. jejich zástupcům, kteří se cítí osobně interesovaní v této věci, aby se mnou vedli veřejně přístupnou diskusi v naší volební místnosti dne 24. 5. nebo 31. 5. 2019 od 17.00 hod. Zdůrazňuji veřejnou, jelikož bych rád dal možnost aktivním spoluobčanům, kteří si informace rádi ověřují, slyšet názor a pohled obou stran. Osobně mi nejde o útočnou debatu, nýbrž o projednání zmíněných témat, uklidnění situace a ideálně domluvení další spolupráce SDH Machnín ve společných aktivitách pro dobro Machnína.

Prosím o reakci (potvrzení termínu) zde v diskusním fóru, případně na FB.

Věřím, že se nám podaří celou věc konstruktivně posunout a další energii věnovat jen Machnínu a nikoliv osobním rozepřím.

Děkuji.

Milan Porš

Vyhledávání

Kontakt

Spolek SOMACH Jitřní 238
Liberec 33 - Machnín
46001
IČ: 88397807
Bankovní spojení: 107-2438120217/0100 KB Liberec
- transparentní účet
+420777787021
+420603806432

 

Na náš transparentní účet se můžete podívat zde.